Csoportos Családállítás

 
 
A családállítás szemlélete szerint párkapcsolati-, meddőségi-, anyagi problémáknak, betegségeknek, függőségeknek, a látszólag indokolatlan félelmeknek, pániknak, sikertelenségnek, bizonyos emberekkel való elviselhetetlen konfliktusoknak oka a tudatalatti programokban, mélyre temetett traumákban, átvállalt nehéz sorsokban rejlik, amikről a felszínen nincsen tudomásunk.
Ezek lehetnek kötések, kötődések, vállalások, és úgy irányítják az életünket, hogy észre se vesszük, mégis olyan döntéseket hozunk, amelyek következménye ellentétes azzal, amire vágyuk.
 
A családállítás a nehéz sorsok visszaadásáról is szól. A felmenőktől „átvett a csomag“ nem a Tiéd, nem kell a te életedben tovább cipelned. Itt egy biztonságos közegben leteheted ezeket a terheket, hogy ezután a saját életedet tudd élni.
 
Hogyan hat a módszer?

A családállításban az úgynevezett átvett érzésekkel, érzelmekkel dolgozunk. Sokszor egy közeli vagy távolabbi ősünk tapasztalatai “öröklődnek” tovább a családrendszeren keresztül.
Lehetővé teszi tehát számunkra, hogy a világról alkotott hitrendszereinket, programjainkat látható kép formájában kivetítsük. Az oldások nem csak a jelenlévőkre, hanem a kliensen keresztül visszahatnak a megjelenített rendszerre is kihatnak.
Megérthetjük a tudatalatti folyamataimkat és változtathatunk azon ahogy reagálunk, megváltozhat az életünk.


Képviselőként/segítőként is olyan szerepekbe kerülünk, amelyek fontos üzeneteket hordoznak számunkra. Olyan megértések, „aha” élmények születnek, amelyek a saját életünket is segítenek jobbá tenni.

A szerepeket magunkra öltve nem csak támogatjuk egy társunk fejlődését, hanem a saját magunkon is dolgozunk, minden alkalommal tanulunk valamit magunkról képviselőként is.
 

Gyere el, ha olyan problémával találtad szemben magad az életed bármely területén, amit egyedül nem tudsz megoldani!

Kiknek és mire való a családállítás? Milyen problémák, elakadások esetében várható jó eredmény? Milyen problémákat segít megoldani?

● Egészségügyi problémák
● Párkapcsolati problémák
● Munkahelyi problémák
● Pénzügyi problémák
● Önértékelési problémák
● Szülőkkel való problémás kapcsolat
● Szülő-gyerek közötti konfliktusok
● Patchwork családon belüli konfliktusok
● Kiskorú gyermek problémái
● Gyerekvállalási félelmek, kudarcok
● Életviteli gátoltságnál, nehéz élethelyzetek ismétlődésekor.
● Érthetetlen nehéz érzelmek (pl. düh) tartós meglétekor
● Függőségek esetében.
● Akkor, ha a gyerekkori hiányok, sérelmek felnőttkorra is megmaradnak, vagy a felnőttkorban is tartósan meglevő szülő-gyerek kapcsolat zavart. Ezek mellett sok más területen is tud segíteni, ahol úgy érezzük ugyanazt a mintát ismételjük vagy falakba ütközünk.